Дигитален хидропонски систем за контрола

Дигитален хидропонски систем за контрола

Дигитален хидропонски систем за контрола


Со помош на системот за притисок на вода, растворливото цврсто или течно ѓубриво се меша според поставениот сооднос. Вода& ѓубриво низ цевководниот систем, рамномерно и прецизно транспортирано до коренската област на културата.

Може да се користи во режим на големи езерца со хранливи материи што бара EC и PH точност и е погоден за култура на подлога и хидропоничко садење.

Пропорцијата на хранливиот раствор може произволно да се прилагоди, а системот за мерење и контрола на PH/EC соработува со перисталтичката пумпа за автоматско прилагодување на концентрацијата на хранливиот раствор (точност ±0,05)

Површината за наводнување може да се постави произволно, ECPH автоматски и прецизно го подготвува излезниот раствор на хранливи материи и наводнува според планот.

Поддржете повеќе шеми за истовремено наводнување, наводнување со ротација, наводнување со прецизно време и наводнување со повеќе задачи.

Режимите на конфигурација на хранлив раствор се опционални: EC режим, EC режим + концентрација, EC режим + PH, чиста концентрација и други режими на наводнување.

Контрола на ЕК: Расад/рани никулци – Рана вегетативна фаза – Целосна вегетативна фаза – Рана фаза на цветање – Целосно зрело цут/стадиум на зреење.

Контрола на PH: автоматска за балансирање на нивото на pH (PH UP).& PH надолу)

Функција за собирање и складирање податоци, мобилниот телефон може да се гледа и контролира од далечина.


Изработени од пластика со дебелина од 4 мм и издржлива ABS конструкција, овие фиоки за одгледување се термоформирани со за да се обезбеди стабилност на УВ-зраците, како и својства отпорни на микроби и габи. Овие фиоки се наоѓаат на ниво за да им овозможат на растенијата рамна површина за растење и имаат мрежа од наведнати канали во садот за да се обезбеди соодветна дренажа од растенијата до местото на одводот. затворен расте расадник клон простор .

Должина 120, ширина 65, висина 200 см.

1.пластични DFT хидропонични пластични фиоки (совршени за хидропоника).

2. Мрежести пластични послужавници (совршени за клонирање).

3.пластични послужавници со 72 дупки (совршени за расадник за хидропоника).


Култура без земја А&Б хранлив раствор: OPTICLIMATE core технологија: 500 пати високо концентрирана и прецизна формула за решавање на проблемите со исхраната на растенијата: недостаток на азот, фосфор, калиум, калциум, магнезиум, железо, манган, цинк, бор итн.
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање
Вовед во производот   


За OPTICLIMATEFARM
OptiClimate Farm обединува технички експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа и професионален тим составен од маркетинг експерти, одгледувачи и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на „обезбедување на најсоодветна средина за раст на растенијата“ и „обезбедување на најдобра цена-ефективна фабрика за растенија на пазарот“, нашите фабрички капацитети и технологија за растенија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија OptiClimate Farm LTD беше воспоставена. Технологијата на нашите фабрики спроведе пазарно ориентирани надградби и иновации во пет вклучени технички полиња. 1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен. 2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Технологија на хидропониско садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблиску до природата, дизајниравме различни вертикални системи за полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опремата за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.
Предности
1. Технологија на растителен спектар: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2. Технологија на хидропонично садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен.
Најчесто поставувани прашања
1
Пакување
Пакување со дрвена рамка
2
Услови на плаќање
ФОБ, ЦИФ
3
Услуга по продажба
Гаранција за клучните делови 1 година.


Додај коментар
АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА, ПИШЕТЕ НИ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање