Ресурс
VR
Растенија во нашата база на податоци за одгледување растенија

Растенија во нашата база на податоци за одгледување растенија

Избравме 36 растенија во нашата база на податоци за одгледување растенија во јуни 2021 година и ги промовиравме на пазарот со нашата внатрешна вертикална фарма.


OPTICLIMATE FARM LIMITED е посветена на истражување и развој на производи за индустриски контроли, производство, продажба. Имаме сопствена производствена линија и можеме да обезбедиме костомизирани услуги. Нашите производи имаат ниска цена и добар квалитет. Многу е популарен на сите платформи.

OPTICLIMATE FARM LIMITED е производител на индустриски контроли. Ние сме добро опремени со уреди за тестирање и силна техничка сила. Како еден од водечките производители на индустриски контроли во Кина, стекнавме репутација за квалитет и услуга на глобалниот пазар, особено во Други.

Модул за комбинирање вертикални фарми во затворен простор, целосно поврзан со Opticlimatefarm со систем за животна средина& Хидропонски дигитален контролен систем

Искористувајќи го долгогодишното искуство, развивме сопствена сопствена технолошка платформа која зазема холистички пристап кон растењето со експертиза во биологијата на растенијата, генетиката на растенијата, механичкиот дизајн, контролираната средина, науката за податоци и операциите во обем, за целосно поврзани затворени вертикални фарми .

Тимот на Opticlimatefarm е составен од водечки светски научници  кои ја одржуваат нашата технологија секогаш напред и ги тера нашите партнери да се состојат да уживаат во придобивките од CEA (Control Environment Agriculture).


Вовед во производот   


За OPTICLIMATEFARM

OptiClimate Farm обединува технички експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа и професионален тим составен од маркетинг експерти, одгледувачи и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на „обезбедување на најсоодветна средина за раст на растенијата“ и „обезбедување на најдобра цена-ефективна фабрика за растенија на пазарот“, нашите фабрички капацитети и технологија за растенија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија OptiClimate Farm LTD беше воспоставена. Технологијата на нашите фабрики спроведе пазарно ориентирани надградби и иновации во пет вклучени технички полиња. 1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен. 2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Технологија на хидропониско садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблиску до природата, дизајниравме различни вертикални системи за полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опремата за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.


OPTICLIMATE FARM LIMITED е поставен како доверлив производител и трговец на големо со широк спектар на индустриски контроли откако е основан. Обезбедуваме најдобар и врвен квалитет на вертикални внатрешни објекти  и уште повеќе. Нашите обезбедени производи се направени со користење на најквалитетна компонента која е набавена од сигурни трговци на мало на пазарот. Дополнително, нашата фирма назначи добро информирани експерти кои ги развиваат овие производи според индустриските норми. Дополнително, ангажиравме контролори за квалитет за да ги проверат овие производи на различни индустриски параметри. Освен тоа, ние нудиме широк опсег на услуги како што се Проект за приспособена ретрофитирање и приспособена услуга за малопродажба во различни форми кои одговараат на побарувачката на клиентите. Имаме напредна инфраструктура која е поделена во различни делови за професионално да ги води деловните активности. Со оваа инфраструктурна единица управуваат нашите успешни членови на тимот. Нашите професионалци работат во тесна синхронизација едни со други за да ги добијат однапред дефинираните цели на фирмата. Во нашата единица за тестирање на квалитетот, ние строго го испитуваме секој производ во целост.

Предности
1. Технологија на растителен спектар: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2. Технологија на хидропонично садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен.
Најчесто поставувани прашања
1
Пакување
Пакување со дрвена рамка
2
Услови на плаќање
ФОБ, ЦИФ
3
Услуга по продажба
Гаранција за клучните делови 1 година.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски