Оптички фабрика контејнер Ертички екосистем фабрика --opticlimate

Оптички фабрика контејнер Ертички екосистем фабрика --opticlimate


Оптична фарма Ограничена 40ft контејнер херметички екосистем,

Зеленчук / канабис / микрогреен земјоделство 40ft контејнер


Стандард со 16 комплети на 4 слоеви лавици Лесен за чистење и отстранување за раст, клонирани растенија до 18432 растенија месечно, Hi-Power LED прилагодлив дизајн

Opticlimate Pro серија климатик, автоматски хидропонски систем за контрола, автоматска влажност, температура, CO2 контрола и УВ прочистување, 1 лице воздушен туш чиста соба (опционално)


2021/10/06
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање


 

 Вовед во производ   


За Оптилимарм

Оптимирамната фарма ги обединува техничките експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа, и професионален тим составен од маркетинг експерти, лозари и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на "Обезбедување на најсоодветен раст на животната средина за растенија" и "Обезбедување на најдобра рентабилна фабрика за растенија на пазарот", нашата фабрика за растенија фабрика објекти и технологија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија Оптимим Farm Ltd е основана. Нашата фабричка фабрика технологија спроведе пазарно-ориентирани надградби и иновации во пет технички области кои се вклучени. 1-еколошка контрола Опрема: Иновативната оптичка технологија технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. 2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Хидропонска садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрства системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.


Opticlimate Farm Limited е добивање на популарност како најмногу доверлив производител, извозник, веледрогерија, трговец индустриски контроли производи. Како сертифицирана компанија ISO 9001: 2008, ние предвидуваме да станеме лидери на пазарот на најдобрите во класа производи. Од почетокот ги изложуваме нашите меѓусебни обврски кон квалитетот во презентирањето на широк спектар на производи одобрени од индустријата. Нашиот бизнис пристап ги поттикнува иновативните идеи во нашиот народ, кои се мотивирани да донесат нови и подобрени производи за нашата ценета клиентела. Понатаму, ние се стремиме да станеме компанија фокусирана на клиентите, останувајќи на конкурентната предност на преовладувачката технологија и сојузната поддршка на водечките брендови. Во прилог на ова, одразот на нашиот понуден квалитет, ефикасност и прилагодени услуги нè подготвува да изградиме конзистентни деловни односи со огромна база на клиенти.

Предности
1.Plant Spectrum технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2.Hydroponic садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на контролата: Иновативната оптичка аеконска технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни.
Најчесто поставувани прашања
1.
Пакување
Пакување на дрвени рамки
2.
Услови на плаќање
ФОБ, ЦИФ
3.
По продажбата на услуги
Клучни делови гаранција за 1 година.
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.