Решение
VR
 • Детали за производот

Главни карактеристики:

1) Опремата има непрекината функција на UPS-от за да обезбеди континуирано непрекинато напојување.

2) Опремата има функција на поместување на потрошувачката на електрична енергија, која може да наплаќа во фаза на ниска цена на електрична енергија и празнење во фаза на висока цена на електрична енергија, заработувајќи ја разликата во цената на електричната енергија.

3)Со функцијата за непосредна употреба, електричната енергија на оптоварување може директно да се генерира од соларниот панел во текот на денот.

4) Може да се постави дека батеријата може да се полни преку ден, а преостанатата електрична енергија може да се користи за самостојно користење на Интернет, а времето на празнење и моќноста може да се постават автоматски.

5) Максималната струја за полнење на уредот е 100 А. Времето на полнење и струјата може произволно да се прилагодат за брзо полнење..

6) Опремата има комплементарна функција со општинската моќност, овозможувајќи ја потрошувачката на енергија да ја надмине номиналната моќност на опремата, без да се земе предвид оптоварувањето.

7) Сите функции опишани погоре може автоматски да се префрлат, автоматски да се обноват и без надзор.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Препорачано

Испратете го вашето барање

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски