Solar Air Conditioning Technology to the Market

Solar Air Conditioning Technology to the Market

Со цел да се намали емисиите на јаглерод, оптичкиот Фарм ООД го воведе големиот капацитет за ладење соларна климатизација технологија на пазарот (патентиран производ) .opiticalme Фарм ООД Соларниот раст Клима за климатизација главно се користи за контрола на животната средина на висококвалитетни млечни добиток за добиток и хидропони Фабрика за фуражни. Таа има нула емисија на чиста енергија. Потопло, поладно! Екстремно добра вест за жешките пустински области.

Екстремно добра вест за жешките пустински области.

Карактеристики на овој климатик:

1. Употреба на технологијата за испарување, употребата на двостепен дизајн на испарување за да се постигнат барања за ладење;

2. Не се користи компресор;

3. 100% свеж воздух, воздухот автоматски се филтрира од прашина и нечистотии преку ФАО2;

4. Бидејќи не се користи никаков компресор, заштедата на енергија може да достигне 80%, а емисиите на јаглерод се нула;

5. Батеријата со користење на графинот го зголемува електричниот капацитет за 20% и работниот век за 100%;

6. Специјално развиениот инвертер може да избере на решетка или исклучена мрежа, а климатизерот може да се користи на кое било место каде што нема електрична енергија;

7. Во моментов, се развива климатик со капацитет за ладење од 17,5kW (5 USRT), а HiCool развива клима уред со поголем капацитет за ладење, што ја одразува општествената одговорност на Hicool.


2022/01/08
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање
Вовед во производ   


За Оптимима
Оптимирамната фарма ги обединува техничките експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа, и професионален тим составен од маркетинг експерти, лозари и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на "Обезбедување на најсоодветен раст на животната средина за растенија" и "Обезбедување на најдобра рентабилна фабрика за растенија на пазарот", нашата фабрика за растенија фабрика објекти и технологија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија Оптимим Farm Ltd е основана. Нашата фабричка фабрика технологија спроведе пазарно-ориентирани надградби и иновации во пет технички области кои се вклучени. 1-еколошка контрола Опрема: Иновативната оптичка технологија технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. 2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Хидропонска садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрства системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.
Предности
1.Plant Spectrum технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2.Hydroponic садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на контролата: Иновативната оптичка аеконска технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни.
Најчесто поставувани прашања
1.
Пакување
Пакување на дрвени рамки
2.
Услови на плаќање
ФОБ, ЦИФ
3.
По продажбата на услуги
Клучни делови гаранција за 1 година.
Вовед во компанијата
Opticlimate Farm Limited е добивање на популарност како најмногу доверлив производител, извозник, веледрогерија, трговец индустриски контроли производи. Како сертифицирана компанија ISO 9001: 2008, ние предвидуваме да станеме лидери на пазарот на најдобрите во класа производи. Од почетокот ги изложуваме нашите меѓусебни обврски кон квалитетот во презентирањето на широк спектар на производи одобрени од индустријата. Нашиот бизнис пристап ги поттикнува иновативните идеи во нашиот народ, кои се мотивирани да донесат нови и подобрени производи за нашата ценета клиентела. Понатаму, ние се стремиме да станеме компанија фокусирана на клиентите, останувајќи на конкурентната предност на преовладувачката технологија и сојузната поддршка на водечките брендови. Во прилог на ова, одразот на нашиот понуден квалитет, ефикасност и прилагодени услуги нè подготвува да изградиме конзистентни деловни односи со огромна база на клиенти.


IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.