Opticlimatefarm канабис култивација соба решенија снабдувач& Производители | Оптимирам

Opticlimatefarm канабис култивација соба решенија снабдувач& Производители | Оптимирам

Opticlimatefarm канабис култивација соба решенија

Модуларните ѕидни панели растат соба

Нашите модуларни системи + растат климатизери се способни за создавање на различни еколошки куќишта кои се движат од основна контрола на температурата и влажноста на околината за чистење на околината.

Разновиден 3 "ѕид систем кој може да се користи за создавање на слободни згради без да се врзуваат во постоечката (или околна) структура.

OpticlimateFarm изолирани растат соби работат хармонично со растат осветлување и воздушни системи опрема за прецизно контрола на условите.

Повик за да разговарате за вашите потреби& Ние ќе

Прилагодете растат соба

соодветно да се вклопи функција& големина.

Вклучувајќи го и системот за заштита на животната средина

Расте систем за решетки

ќе ви овозможи да планирате напред

еволуцијата на бизнисот.

www.opticlimatefarm.com

2022/02/12
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање
Производот располага со димензионална стабилност. Тоа може да ги задржи своите оригинални димензии кога се подложени на промени во температурата и влажноста.

Најчесто поставувани прашања

1.Packing.
Пакување на дрвени рамки
2.Transport
Море транспорт, воздушен транспорт, железнички превоз
3. По продажбата на услуги
Клучни делови гаранција за 6 месеци

Предности

1.4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрвени системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.
2.1 - Опрема за контрола на животната средина: Иновативната оптичка аеконска технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни.
3.5 - Систем за контрола на хидропоника: Врз основа на големата количина на податоци за раст на растенијата, ние сме акумулирани, ние ефикасно ги комбинираме параметрите на секоја фаза од растот на растенијата со технологијата IOT за да го овозможиме нашиот систем за контрола на хидропонисот за да постигнеме дигитална интелигенција и намалување на трошоците за управување со хидропониката.
4.2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.

За Оптимима

Оптимирамната фарма ги обединува техничките експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа, и професионален тим составен од маркетинг експерти, лозари и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на "Обезбедување на најсоодветен раст на животната средина за растенија" и "Обезбедување на најдобра рентабилна фабрика за растенија на пазарот", нашата фабрика за растенија фабрика објекти и технологија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија Оптимим Farm Ltd е основана. Нашата фабричка фабрика технологија спроведе пазарно-ориентирани надградби и иновации во пет технички области кои се вклучени. 1-еколошка контрола Опрема: Иновативната оптичка технологија технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. 2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Хидропонска садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрства системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.


IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.