Професионална оптички инвертер про-серија Оптички производител

Професионална оптички инвертер про-серија Оптички производител


Packaged Pro5 Inverter серија (со професионална одвлажнување)


Работната брзина на компресорот / вентилаторот се менува во реално време според оптоварувањето, елиминирање на суровиот циклус на старт / стоп, така што компресорот може да работи со постабилна брзина и да заштеди енергија.

Тоа може да ја направи собата да ја достигне потребната температура побрзо и да ја одржува температурата и влажноста подеднакво, со цел да се добие подобра ефикасност и заштеда на енергија.

Покрај тоа, компонентите носат помалку и го прошируваат целокупниот живот на производот.


Opticlimate Pro INVERTER серија Климатик е најдобар климатик за животната средина за раст на растенијата, инженерите на Hicool креативно го измислиле технологијата "Opticalaircon" по повеќе од десет години независно истражување и развој: тоа е "ладење,


Греење, дехимидификација, циркулација на воздухот, филтрација и оптичка индукција "се концентрирани во единствена технологија во системот.


Како една од најголемите опрема за енергија во фабриката за фабрика, заштедата на енергија на климатик е несомнено најголемиот фактор во оперативните трошоци на фабриката за растенија. Затоа, ние ја трансплантиравме технологијата, вклучувајќи технологија за конверзија на фреквенција,


Напон стабилизација и тековна стабилизација за растителни климатизери, направете "Оптички про инвертор серија климатик" Заштедете енергија најмалку 35% повеќе од нормалниот климатик.Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање
Вовед во производ   

За Оптилимарм

Оптимирамната фарма ги обединува техничките експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа, и професионален тим составен од маркетинг експерти, лозари и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на "Обезбедување на најсоодветен раст на животната средина за растенија" и "Обезбедување на најдобра рентабилна фабрика за растенија на пазарот", нашата фабрика за растенија фабрика објекти и технологија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија Оптимим Farm Ltd е основана. Нашата фабричка фабрика технологија спроведе пазарно-ориентирани надградби и иновации во пет технички области кои се вклучени. 1-еколошка контрола Опрема: Иновативната оптичка технологија технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. 2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Хидропонска садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрства системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.


Тоа е должност за сите во овој свет да стори што можеме за да ги спречиме климатските промени. Како една компанија за зелени технологии, OpticlimateFarm се фокусира на зелените и паметни земјоделски системи, бидејќи е основана. Во оптички фарма r&Д центар, техничарите ќе ви покажат како растенијата расте во најдобри услови. Растенијата не се грижат само од страна на техничарите на Opticlimatefarm, но исто така и со целосна серија на оптички паметни производи.

Под интелигентна контрола на оптимимните уреди, растенијата секогаш можат да ја добијат најдобрата температура, влажност, густина на CO2, исхрана и други елементи погодни за нивниот раст. OpticlimateFarm системот го следи податоците за растот во реално време и ќе ја контролира работата на различни производи за оптимирање според параметрите за поставување. Целиот OpticlimateFarm систем е остварување на заедничка интелигенција развиена од Меѓународниот технички тим кој се состои од експерти од Кина, Јапонија, Кореја, Швајцарија, Америка и Индија.  

Opticlimatefarm не верува во заедничката судбина, бидејќи тоа е време за светот борбата против климатските промени. Ние сме подготвени да ги заштитиме сите растенија во вашите фарми во OpticlimateFarm Way, на тој начин не е одобрен од страна на глобалните клиенти, туку и од меѓународни акредитирани сертификациски компании.

Opticlimatefarm, секогаш се грижи за вашите растенија на паметен начин.


Предности
1.Plant Spectrum технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2.Hydroponic садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на контролата: Иновативната оптичка аеконска технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. Често поставувани прашања за хидропониката на системот за контрола на животната средина

П:

По продажбата на услуги     

О:

Клучни делови гаранција за 6 месеци

П:

Пред-продажба на услуги     

О:

За повеќе информации, ве молиме контактирајтеmary@opticlimatefarm.com

П:

Транспорт     

О:

Море транспорт, воздушен транспорт, железнички превоз

П:

Услови на плаќање     

О:

ФОБ, ЦИФ

П:

Пакување     

О:

Пакување на дрвени рамки


  
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.