Ресурс
VR
Најдобар добавувач на решенија за вертикален раст во затворен простор Opticlimatefarm

Најдобар добавувач на решенија за вертикален раст во затворен простор Opticlimatefarm

Нашиот светски бренд OptiClimate HVACD

Конверзија на фреквенција, ладење, греење, одвлажнување

Иновативен 3-функционален сè-во-едно сад за одгледување

Функција 1: Расадник

Функција 2: Микрозелени билки

Функција 3: Раст

Ергономски дизајниран LED багаж за растење

0,78 М2 произведуваат 128 а Зеленчук или џуџести домати

32 a дупка ABS Пластична хидропонска плоча за растење

LED светла за растење& Дигитален систем за контрола на хранливи материи

Магнетизираниот чилер гарантира температура на течноста

www.opticlimatefarm.com

365 дена производство во текот на целата година

Ние го трансформираме земјоделството низ светот


ОПТИКЛИМАТНИ е направен од материјали со врвен квалитет со одличен дизајн.

Најчесто поставувани прашања

1.Транспорт
Морски транспорт, воздушен транспорт, железнички превоз
2.Пакување
Пакување со дрвена рамка
3.По продажбата услуга
Гаранција за клучните делови 6 месеци

Предности

1.1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен.
2.5- Систем за контрола на хидропоника: Врз основа на големиот број податоци за растот на растенијата што ги имаме акумулирано, ефикасно ги комбинираме параметрите на секоја фаза од растот на растенијата со технологијата IOT за да му овозможиме на нашиот систем за контрола на хидропониката да постигне дигитална интелигенција и намалување на трошоците за работна сила.
3.2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
4.4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблиску до природата, дизајниравме различни системи за вертикални полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опрема за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.

За OPTICLIMATE

OptiClimate Farm обединува технички експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа и професионален тим составен од експерти за маркетинг, одгледувачи и технолошки иноватори. Врз основа на концептот за „обезбедување на најсоодветна средина за раст на растенијата“ и „обезбедување на најдобра цена-ефективна фабрика за растенија на пазарот“, нашите фабрички капацитети и технологија за растенија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија OptiClimate Farm LTD беше воспоставена. Технологијата на нашите фабрики спроведе пазарно ориентирани надградби и иновации во пет вклучени технички полиња. 1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен. 2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Технологија на хидропонско садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблизок до природата, дизајниравме различни системи за вертикални полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опрема за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски