Ресурс
VR
Нашата приказна за шафран

Нашата приказна за шафран

Специјални производи за одгледување шафран во затворен простор OptiClimatefarm со технологија за вертикално одгледување

Лабораторијата OptiClimatefarm, со седиште во Гуандонг, е во развој од почетокот на 2021 година.

Дизајниран е како лабораторија за учење во затворени простории и ВидеоДемо центар за меѓународна продажба.

Демо-центар за да помогне во унапредување на индустријата за вертикално земјоделство и нејзините интереси низ целиот свет преку достапност преку едукација и обука.

Дали знаевте дека е можно да се одгледува најскапиот зачин на светот во вертикална фарма со контролирана внатрешна средина?

Тимот од лабораторијата OptiClimatefarm истражуваше нешто понеобично - шафран, познат како најскапиот зачин на светот.

Квалитетот на шафранот што се одгледува во затворени простории е подобар од одгледувањето на отворено бидејќи можеме да ги контролираме условите…

4 круга / година, шафранот расте во оптимална средина за раст создадена од интелигентната клима во затворен простор OptiClimate


Специјални производи за одгледување шафран во затворен простор OptiClimatefarm со технологија за вертикално одгледување

Дали знаевте дека е можно да се одгледува најскапиот зачин на светот во вертикална фарма во затворен простор контролирана од околината?

Тимот на лабораторијата OptiClimatefarm истражуваше нешто малку понеобично - шафран, познат како најскапиот зачин на светот. Шафранот расте исклучително добро во затворен, вертикален систем и има потенцијал да инспирира одлични деловни модели!


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски