Вести
VR
 • Детали за производот

Јас не сум многу трпелива личност и се чини дека чекањето домати да созреат ќе трае вечно.

Црешовите домати кои се одгледуваат хидропонски во мојата соба за раст се најмалку 10 дена порано од доматите со целосна големина и можам да уживам во вкусни чери домати зрели од винова лоза за помалку од 60 дена.

Гледајте го моето видео и придружете ми се во хидропонично растечките чери домати во затворен простор со вертикална LED решетка.

Стапка на раст

Во контролирана внатрешна средина, растенијата од домати се способни да растат 30% до 50% побрзо во хидропоника отколку кога се одгледуваат во почва.

Производствен принос

Се проценува дека, Расте во затворени простории во контролирана средина, користејќи вертикални LED лавици за одгледување, можете да очекувате помеѓу три и 10 пати поголем принос во споредба со традиционалните методи.

Чистота

Хидропониката е многу почиста операција поради недостаток на земја. Затоа, подобро одговара за одгледување во затворен простор. Идеален е и за области блиску до вашиот дом, како што е складиштето што не работи.

Сезона на растење

Растењето во затворен простор со правилни светла и температура ви овозможува да растете во текот на целата година.

Ефикасност на вода

Системите за хидропоника имаат 90% поефикасна употреба на вода од методите за градинарство базирани на почва.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Препорачано

Испратете го вашето барање

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски