Ресурс
VR
Дали може да се одгледуваат домати во затворен простор?

Дали може да се одгледуваат домати во затворен простор?

П: Дали може да се одгледуваат домати во затворени простории?

О: Апсолутно! Со соодветна грижа и услови, одгледувањето домати во затворен простор не само што е можно, туку и наградувачко. Одгледувајте ги во затворени простории и имаат овошје цела сезона.

П: Колку долго растение домати може да живее во затворен простор?

О: Без мешање од штетници и екстремни еколошки услови, ќе одгледувате домати во затворени простории повеќе од една година.


Доматите се полно сонце растение и имаат потреба од најмалку 6 до 8 часа директна сончева светлина дневно.

Објектот за вертикална хидропоника OptiClimatefarm доаѓа со LED светла за одгледување, кои можат да обезбедат светлина за доматите повеќе од 15 часа на ден.

Идеалната клима за растение домати е во опсег од 70 до 85 степени.

Системот OptiClimate HVACD за садење во затворен простор може автоматски да ги контролира внатрешната температура, влажноста и протокот на воздух.

На доматите им треба многу длабочина за да растат. Дури и џуџестите сорти имаат потреба од длабоко садење. Затоа, OptiClimatefarm користи DFT хидропонски режим, а длабочината на садот за растење е оптимална за растенија слични на домати.

П: Дали може да се одгледуваат домати во затворени простории?

О: Апсолутно! Со соодветна грижа и услови, одгледувањето домати во затворен простор не само што е можно, туку и наградувачко. Одгледувајте ги во затворени простории и имаат овошје цела сезона.

П: Колку долго растение домати може да живее во затворен простор?

О: Без мешање од штетници и екстремни еколошки услови, ќе одгледувате домати во затворени простории повеќе од една година.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски