Вести
VR
 • Детали за производот

Системите OptiClimatefarm доаѓаат во комплет со опрема за никнување, пумпи, UV стерилизирани системи за климатизација за раст.

За да одгледувате сточна храна со добар квалитет, треба да бидете во можност да ги контролирате температурата и влажноста. Инсталирајте го HVAC на Opticlimate со UV стерилизација во комората за раст. Сточната храна лесно расте во полуконтролирани еколошки услови со температурен опсег од 15-32 °C и релативна влажност од 80-85%.

Исто така, контролната светлина е потребна за одгледување сточна храна, затоа Конфигурирање на LED светла за растење на вертикални држачи за одгледување.

Нутриционистички предности: Зелената сточна храна од хидропоника е многу вкусна, лесно сварлива и поквалитетна во споредба со традиционалното производство на сточна храна. 

Повеќе вкусност: сточната храна е посочна, повкусна, хранлива и внесувањето на HGF од добитокот е повеќе во споредба со CGF и тоа резултира со поголемо производство на млеко и месо.

Заштеда на вода: Хидропонските техники бараат 2-3 литри вода за да се добие еден килограм зелена сточна храна во споредба со 55 до 75 литри вода потребна за традиционалните практики на одгледување. Нема трошење вода бидејќи достапната вода исто така се рециклира и користи.

Поширок температурен опсег: Температурен опсег од 15-35o C и 70-80% релативна влажност (RH) без никаков раст на габите и технологијата е економична и еколошка.

Минимална потреба за земјиште: само 10 m X 5 m се потребни за да се одгледуваат 600-650 kg сточна храна дневно, додека за да се произведе истото количество, ќе биде потребен еден хектар земја според традиционалниот систем на одгледување. Од оваа количина сточна храна може да се одгледуваат 20-25 возрасни говеда за една година.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Препорачано

Испратете го вашето барање

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски