Високо квалитетен вест на големо - Оптиклима фарма ограничена

Високо квалитетен вест на големо - Оптиклима фарма ограничена

Ново обезбеди иновативни решенија за внатрешноста и производи за глобалниот пазар: садење климатски интелигентни систем за контрола и затемнување LED вертикални садење објекти. На 20 мај, уште една серија на производи се извезува во Европа.

Оптимимна фарма како еден најдобар вертикална земјоделска решение компании во Кина, чија оригинална комерцијална вертикална хидропони објект е висока технологија, модуларна и комбинирана вертикална производствена средина. Таа е прилагодена за различни култури / растителни производи / бизнис модели на AG и CBD. Обезбедете најдобра контролирана вертикална сад за садење за да расте разни хортикултура, цвеќиња и земјоделски производи во различни средини и клими. Во прилог на одгледување зелен лиснат зеленчук, исто така можете да растете билки и други специјални растенија и плитки корени култури.

Оптичкиот земјоделски производи серија се поделени во фабрики за затворен раст и фабрики за растителни фабрики. Треба само да ги обезбедите потребите за вашата област и садење. Ние професионално ќе го дизајнираме изгледот за вас и ќе обезбедиме поддршка на комбинирани производи, вклучувајќи садење климатизери, 3-функција комбинирани резервоари за садење, вертикална комбинирана садење полица, хидропони дигитален контролен систем, CO2 интелигентен систем за контрола, автоматски систем за губење на системот, хранлив раствор УВ стерилизација систем , T8 систем за растителна светлина и воздушен туш, итн.

Оптимичката фарма обезбедува едношалтерски дизајн и поддршка на решенија или проекти за клуч според вашата област.2021/06/08
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефон:
86 15018079703
WhatsApp:
+86 15217807806
Телефонски:
+86 15217807806
WhatsApp:
+86 15018079703
Е-пошта:
info@opticlimatefarm.com
Факс:
+86 752 5313133
Веб-страница:
www.opticlimatefarm.com
Испратете го вашето барање
Вовед во производ   

За Оптилимарм

Оптимирамната фарма ги обединува техничките експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа, и професионален тим составен од маркетинг експерти, лозари и технолошки иноватори. Врз основа на концептот на "Обезбедување на најсоодветен раст на животната средина за растенија" и "Обезбедување на најдобра рентабилна фабрика за растенија на пазарот", нашата фабрика за растенија фабрика објекти и технологија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија Оптимим Farm Ltd е основана. Нашата фабричка фабрика технологија спроведе пазарно-ориентирани надградби и иновации во пет технички области кои се вклучени. 1-еколошка контрола Опрема: Иновативната оптичка технологија технологија се користи за да се направи раст на растенијата посоодветни. 2-растителна спектар технологија: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Хидропонска садење технологија: Врз основа на професионално познавање на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст. 4-садење систем дизајн и садење опрема: Со цел да се направи раст на растенијата поблиску до природата, ние дизајниравме различни вертикални садење дрства системи за раст на различни растенија. И се применува IE и AI технологија за садење опрема, и стандардизирање на тоа колку што е можно за намалување на трошоците и просторот на садење опрема.


Тоа е должност за сите во овој свет да стори што можеме за да ги спречиме климатските промени. Како една компанија за зелени технологии, OpticlimateFarm се фокусира на зелените и паметни земјоделски системи, бидејќи е основана. Во оптички фарма r&Д центар, техничарите ќе ви покажат како растенијата расте во најдобри услови. Растенијата не се грижат само од страна на техничарите на Opticlimatefarm, но исто така и со целосна серија на оптички паметни производи.

Под интелигентна контрола на оптимимните уреди, растенијата секогаш можат да ја добијат најдобрата температура, влажност, густина на CO2, исхрана и други елементи погодни за нивниот раст. OpticlimateFarm системот го следи податоците за растот во реално време и ќе ја контролира работата на различни производи за оптимирање според параметрите за поставување. Целиот OpticlimateFarm систем е остварување на заедничка интелигенција развиена од Меѓународниот технички тим кој се состои од експерти од Кина, Јапонија, Кореја, Швајцарија, Америка и Индија.  

Opticlimatefarm не верува во заедничката судбина, бидејќи тоа е време за светот Борбајте заедно против климатските промени. Подготвени сме да ги заштитиме сите растенија во вашите фарми на OpticlimateFarm Way, на тој начин не само што е одобрен од глобалните клиенти, туку и од меѓународните акредитирани компании за сертификација.

OpticlimateFarm, секогаш се грижи за вашите растенија на паметен начин.


Предности
1. Технологија на спектар на спектар: Имаме развиено различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
2. Хидропонична технологија за садење: Врз основа на професионалното знаење на различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи на снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3. Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптички клипови се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен. Често поставувани прашања во врска со хидропониката на системот за контрола на животната средина

П:

По продажбата на продажба     

О:

Гаранција за клучни делови за 6 месеци

П:

Услуга пред продажба     

О:

За повеќе информации, контактирајтеmary@opticlimatefarm.com

П:

Транспорт     

О:

Морски транспорт , воздушен транспорт, железнички превоз

П:

Услови на плаќање     

О:

Fob , cif

П:

Пакување     

О:

Пакување на дрвена рамка

IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.