Решение

VR

Решение

OptiClimate Farm обезбедува едношалтерски дизајн и поддршкавертикално земјоделско решение или клуч на ракапроект за вертикално земјоделство според вашата област.

OptiClimate Farm е една од вертикалните технолошки компании за земјоделство во Кина, чиј оригинален комерцијален вертикален хидропонски објект е високотехнолошка, модуларна и комбинирана вертикална производствена средина. Тој е прилагоден за различни култури/растителни производи/деловно вертикално земјоделство модел на AG и CBD. Обезбедете најдобро контролирано вертикално опкружување за садење за одгледување различни хортикултури, цвеќиња и земјоделски производи во различни средини и клима. Покрај одгледувањето зелен лиснат зеленчук, можете да одгледувате и билки и други специјални растенија и плитки коренови култури.

Серијата производи OptiClimate Farm се погодни за вертикално земјоделство во затворен простор и за транспорт на контејнери, кои се поделени на фабрики за затворени растенија и фабрики за контејнерски растенија. Треба само да ги обезбедите потребите за вашата област и садење, а ние професионално ќе го дизајнираме распоредот за вас и ќе обезбедиме придружни комбинирани производи, вклучувајќи климатизери за садење, 3-функционални комбинирани резервоари за садење, вертикална комбинирана полица за садење, хидропонски дигитален систем за контрола, интелигентен CO2 систем за контрола, систем за автоматско навлажнување, систем за стерилизација со УВ раствор на хранливи материи, систем за туширање со светлина и воздух на растенијата T8, итн. Што и да правите вертикално одгледување дома или на отворено, OptiClimate Farm обезбедува интелигентни решенија за раст за нашите партнери. Се надеваме на вашите соработки во иднина!


Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски