Ресурс
VR
Најдобра оптиклиматска фарма комерцијална внатрешна хидропоника хардвер и технологија Фабричка цена - OPTICLIMATE

Најдобра оптиклиматска фарма комерцијална внатрешна хидропоника хардвер и технологија Фабричка цена - OPTICLIMATE

Контрола на климата и хидропоника, салатата за салата напредува кога климата е контролирана во однос на воздухот, влажноста и температурата,

Вашата просторија за одгледување треба да биде затворена колку што е можно повеќе за да ја контролирате климата на вашите растенија. Стабилната средина е многу важна за оптимални перформанси на растението.

Ве молиме контактирајте ме: www.opticlimatefarm.com

Постојат технички и поддршка за нашите.

Најчесто поставувани прашања

1.Транспорт
Морски транспорт, воздушен транспорт, железнички превоз
2.По продажбата на услуги
Гаранција за клучните делови 6 месеци
3.Услови за плаќање
ФОБ, ЦИФ

Предности

1.4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблизок до природата, дизајниравме различни системи за вертикални полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опрема за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.
2.3- Технологија на хидропонско садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.
3.2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза.
4.1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен.

За OPTICLIMATE

OptiClimate Farm обединува технички експерти од Кина, Јапонија, Кореја, САД и Европа и професионален тим составен од експерти за маркетинг, одгледувачи и технолошки иноватори. Врз основа на концептот за „обезбедување на најсоодветна средина за раст на растенијата“ и „обезбедување на најдобра цена-ефективна фабрика за растенија на пазарот“, нашите фабрички капацитети и технологија за растенија се развиени и патентирани во 2020 година, а меѓународната компанија OptiClimate Farm LTD беше воспоставена. Технологијата на нашите фабрики спроведе пазарно ориентирани надградби и иновации во пет вклучени технички полиња. 1-Опрема за контрола на животната средина: Иновативната технологија за оптичко климатизација се користи за да се направи растот на растенијата посоодветен. 2-Технологија на спектар на растенија: Развивме различни светлосни формули за различни растенија, така што растот на растенијата може да добие целосна фотосинтеза. 3- Технологија на хидропонско садење: Врз основа на професионалното знаење за различни растенија, измисливме специјални формули за хранливи материи и методи за снабдување за различни растенија, така што растенијата можат да ги добијат потребните хранливи материи во различни периоди на раст.4-Дизајнирање на системот за садење и опрема за садење: Со цел да го направиме растот на растенијата поблизок до природата, дизајниравме различни системи за вертикални полици за садење за раст на различни растенија. И примени IE и AI технологија на опрема за садење и стандардизирајте ја колку што е можно за да ги намалите трошоците и просторот на опремата за садење.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски