Извештај 1
VR

Специјализирани HVACD системи за одгледување канабис

Изграден за да ги задоволи барањата на одгледување во затворени простории 24/7

Специјализирани HVACD системи за одгледување канабис

Дефинирање на соби за растење


ОПИКЛИМАТНИ  е Р&Д и производителот кој е специјализиран за HVACD за критични средини за одгледување и еколошки контроли за одгледување. Ова вклучува ладење, контрола на влажноста, квалитетот на воздухот, вертикална решетка за раст и системски контроли за вашиот проект за одгледување канабис.


Прилагодените системи за HVACD за канабис подобро се држат на нивоа на влажност и дистрибуција на ладење низ просторијата. Колку подобро се контролира просторијата, толку е подобар квалитетот на производот.


Канабисот е исклучително чувствителен на климатските промени, така што контролата на климата е клучна за успешно одгледување на културата. Системот HVACD за вашата просторија за одгледување е најлесниот и најефикасен начин да се осигурате дека климата одговара на потребите на растението.


Систем за квалитет на климатизација и климатизација треба да биде на врвот на листата на секој добар оператор на објекти. Добро контролирано со климата е важно која било просторија за растење.Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Препорачано

Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
Македонски
Latin
bahasa Indonesia
čeština
русский
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Тековен јазик:Македонски